Priimami skambučiai
paberzes.namai@gmail.com
Vilniaus r. sav., LT - 14272
Socialinis darbas globos namuose su neįgaliais ir senyvo amžiaus žmonėmis tampa vis populiaresnis, nes visuomenė vis daugiau skiria dėmesio vyresnio amžiaus žmonių poreikiams ir akcentuoja jų geros gyvenimo kokybės svarbą. Gyvenimo trukmė ilgėja, todėl daugėja ir senjorų, kuriems reikalinga profesionali priežiūra bei pagalba. Socialinį darbą dirbantys darbuotojai atlieka itin svarbų vaidmenį užtikrindami, kad socialinės globos įstaigoje gyvenantys senjorai ir neįgalieji jaustųsi ne tik saugūs, bet ir kiek įmanoma oriau galėtų gyventi, todėl labai svarbu efektyvi praktikos sklaida, kad socialinio darbo srityje būtų taikomi kuo modernesni ir tik patys veiksmingiausi metodai, atitinkantys besikeičiančius visuomenės poreikius, kad galėtume semtis vieni iš kitų kuo daugiau gerosios patirties ir idėjų.
Dirbant su senjorais, svarbu taikyti modernius metodus, kurie skatina jų aktyvumą, savarankiškumą ir socialinę adaptaciją. Labai dažnai mūsų veikloje yra naudojamas aktyvumo ir socialinės adaptacijos skatinimas, toks kaip bendradarbiavimas su jaunimu ar vaikais, kuomet vykdoma bendra veikla, organizuojamos bendros šventės ir renginiai, kurių metu jaunimas gali bendrauti su vyresnio amžiaus žmonėmis ir juos įkvėpti. Taip pat labai skatinam jaunimo savanorystę, bandome pritraukti savanorių, kurie leistų kartu laiką, padėtų senjorams įsitraukti į naujas veiklas: organizuojamos bendros kelionės, išvykos, rankdarbiai, muzika, knygų skaitymas, filmų peržiūra ir pan.
Sveikatingumo ir kognityvinės veiklos stiprinimas – taip pat svarbūs metodai, kuriuos taikome savo darbe. Vienas jų – fizinio aktyvumo skatinimas. Kasryt vedame mankštas, einame pasivaikščioti, masažistė atlieka masažus. Neseniai pradėjome taikyti kaniterapijos metodą – tai terapinis, metodas, kai bendraujant su specialiai paruoštais šunimis siekiama gerinti vyresnio amžiaus asmenų fizinę ir emocinę savijautą. Pastebime, kad tai mažina stresą, nerimą, skatina teigiamas emocijas, padeda prisiminti malonius gyvenimo momentus. Kaniterapija taip pat skatina judėjimą, gerina smulkiąją motoriką ir koordinaciją. Kaniterapija vyksta individualiai ir grupėse. Užsiėmimo metu gyventojai gali glostyti šunį, šukuoti jį, apsikabinti, duoti komandas. Kaniterapija yra ne tik terapinis metodas, bet ir būdas suteikti senjorams šilumos ir džiaugsmo ir turi labai didelę naudą vyresnio amžiaus ir neįgaliems žmonėms.
Kaip kognityvinį metodą, taikome galvosūkius, kryžiažodžių sprendimus ir stalo žaidimus.
Labai svarbu yra individualizuotas požiūris, kuomet yra atsižvelgiama į individualius poreikius, sveikatos būklę, pomėgius ir įpročius, prieš taikant bet kurį metodą reikia atsižvelgti į žmogaus gyvenimo istoriją, kad būtų sukurtas jam artimas ir prasmingas bendravimas ir veiklos planas, kuris užtikrintų psichologinę gerovę, ypač vienišiems senjorams.
Visi darbo metodai buvo pristatyti renginio, kuris buvo skirtas paminėti tarptautinę senjorų dieną, metu. Pristatymą paruošė direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Inga Nevėrienė.
Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams
Inga Nevėrienė, 2024 m.
Įstaigos kodas: 300625955
AB bankas „Luminor“ (DNB)
Banko kodas: 40100
A/s.: LT 384010042401815631